מכירת זהב

מטרתו של מאמר זה היא לעשות לכם סדר בדברים ולתאר לכם מהו הליך תקין של מכירת זהב או, מצידו השני של המטבע, תהליך חוקי של קניית זהב על ידי סוחרים.

דבר ראשון שסוחר אמין (המשלם מיסים ופועל ביושר) צריך זה משרד מסודר ובטוח לביצוע הבדיקות. אנו ממליצים לכם בחום רב להימנע מאנשים המציעים לכם להגיע אליכם לבית או להיפגש ברחוב.

מעבר לסיכון האישי שעשוי לעלות מהעניין, למיטב ידיעתנו, יש כאן עניין של הון שחור וסחורות שמגיעות למדינות ערב ומטרתן לא ברורה….

הליך מכירת זהב תקין

אלה הם הדברים הנדרשים להערכה נכונה ומציאותית של הזהב ישן ו/או היהלומים שבידכם:

 1. משקל יהלומים – זהו משקל עדין מאוד המסוגל לשקול משקלים נמוכים מאוד – קראטים (קראט של יהלום שווה לחמישית הגרם)
 2. משקל זהב בגרמים. 
 3. חומצות בדיקה אלה הן חומצות שמטרתן לבדוק מהו ריכוז הזהב בכל תכשיט. הרי סימול טוהר הזהב מתייחס לרמת הריכוז של הזהב בתכשיט. זהב 18% משמעותו ש-18 יחידות מתוך 24 הן זהב דהיינו ריכוז של 75% של זהב בסגסוגת. כמובן שככל שריכוז הזהב גבוה יותר, כך התשלום גבוה יותר.
 4. כלי עבודה – כלים לפירוק אבני חן, סוגרים שאינם זהב, מנגנוני שעונים וכדומה. המטרה היא להגיע למשקל נטו הקרוב ביותר במקום לתת חישוב מוערך. חשבו על זה כך – אדם שלוקח סיכון בבדיקת הזהב על ידי חישוב של פחת יקח תמיד טווח מגן באחוזי הפחת ובכך ישלם פחות. לדוגמה. נניח שרכשנו כמות של תכשיטים ישנים המשובצים בכל טוב, עם צמידים ושרשראות עם חלקים שאינם זהב ומנגנונים של שעונים, אם לא פירקנו את כל מה שניתן לפרק ואנו מעריכים שכ- 10% מהמשקל הוא לא זהב, נוריד 12% מההצעה ליתר בטחון וכדומה. ככל שהזהב יותר “נקי” כך ההצעה תהיה יותר קרובה למציאות.
 5. מגנט – בדיקה פשוטה שיכולה להראות גם לאדם מן השורה אם חלק כלשהו הוא אכן לא זהב/כן זהב – זהב לא מתמגנט!
 6. לופה (זכוכית מגדלת פי 10) – לבדיקת היהלומים ואיכותם. שימו לב, יש לכ אינטרס גדול מאוד לפרק את היהלומים המשובצים בתכשיטים שאתם מוכרים על מנת לקבל מחיר הוגן עליהם. אף סוחר לא יתן מחיר מלא מבלי לראות יהלום לא משובץ. שימו לב – ההערה נכונה לאבנים גדולות יחסית – למשל רבע קראט ומעלה, או איכותיות במיוחד.
  מכירת זהב נכונה על ידי כלי עבודה מתאימים

  לופה לבדיקת יהלומים וזהב

תנאים הכרחיים נוספים לאנשים המבקשים לבצע עסקה חוקית ומסודרת במכירת זהב:

 • תשלום מיידי במזומן, בהתאם להגבלות החוק הישראלי (ישנן תקנות המגבילות את השימוש במזומן) או בצ’ק מזומן.
 • טפסים מתאימים להתחייבות מוכר הזהב לבעלות חוקית עליו.

המלצה מובנת מאליה אך בכל זאת- קבלו כמה הצעות מחיר – ככל שהכמות גדולה יותר כך זה נכון יותר. 

נשמח לסייע בכל שאלה או התייעצות. 

 

צרו עמנו קשר

אודותינו

משלמים מחירים גבוהים מאוד עבור זהב ויהלומים.

עבור פריטים רבים משלמים מעל לשער הזהב בצורה משמעותית.

חברי בורסת היהלומים.

מתמחים ברכישת יהלומים במחירים הוגנים.

פועלים מתוך שקיפות והוגנות.

ממליצים לכם ליצור קשר להצעת מחיר.

נורות אזהרה לזהב מזויף

נורות אזהרה לזהב מזוייף בקנייה או מכירה של זהב עליכם להיות מודעים לתרחישים שונים כמו זהב מזויף. זהב הינה מתכת יקרה וחבל לקנות מתכת זולה כזהב. אנו נתקלנו במקרים בהם אנשים רכשו טבעות מהסוג של שני דולר באיביי בתור טבעת זהב ויהלומים ב- 2000 ש”ח. כמובן שמדובר...
עוד!

חותמות זהב

חותמות זהב יש שלושה סוגים של חותמות זהב שעשויים להופיע על תכשיט זהב: חותמת טוהר הזהב המוטבעת על ידי היצרן חותמת מכון התקנים + חותמת סמל היצרן מידע על חותמות זהב של יצרן/צורף על פי החוקים בישראל ובמרבית מדינות העולם ועל פי הנורמות המקובלות בענף תכשיטי הזהב, כל...
עוד!

סיפורים של זהב

סיפורים של זהב פעמים רבות מאחורי התכשיטים הישנים שאנחנו רוכשים ישנם סיפורים מעניינים, הזויים ואפילו מרגשים. רצינו לשתף אתכם 🙂 כמה פעמים יצא לכם לראות ענק יהלומים בן כ-150 שנה שמקורו בחאלב. משובץ בענק זהב גדול מאוד במשקל עשרות גרמים ומרהיב ביופיו שמראהו כחדש...
עוד!