אונקיה – מה היא, ומה אתם צריכים לדעת עליה?

אונקיה

מאז שבני האדם גילו את המתכות היקרות כמו הזהב והכסף הם היו צריכים להמציא לעצמם יחידת משקל כדי להעריך את כמות המתכת שנמצאת בידם. ליחידת המשקל שמדדה מתכות יקרות ערך קראו “אונקיה” שכיום, מוערכת בקצת יותר מ-31 גרם. לאונקיות ההיסטוריות היו גדלים שונים אבל רק אונקיית טרוי – אונקיה ייחודית למשקל מתכות ערך המשיכה את קיומה גם עד היום בעוד שערך של כל מתכת יקרה בעולם מודדים באמצעות אונקיה טרוי. 

מתכות שונות כמו הרודיום, כסף והזהב, נמדדו ונמדדות עד היום באמצעות יחידת המשקל – אונקיה. והערך של הזהב היומי בכל הבורסות העולמיות נמדד על פי האונקיה עצמה. בעצם, כשאנחנו נכנסים למניית זהב או שאנחנו מעוניינים למכור את הזהב שיש ברשותנו, אנחנו נמדוד אותו על פי מחיר אונקיית זהב אחת, כשאונקיה אחת היא 99.99% זהב טהור.

מה ההבדל בין האונקיה לקראט?

אונקיה הינה יחידת משקל שבאמצעותה מודדים את ערך הזהב ואילו, שהקראט מסמל את אחוז הזהב המצוי בפריט מסוים. את הקראט אנחנו פוגשים לרוב בעולם האופנה והתכשיטנות כשתכשיטים רבים נעשים מזהב המעורבב עם מתכות נוספות ובכך בעצם הוחלט להעריך כל תכשיט על פי אחוז הקראט שלו, בזמן שזהב טהור מוערך ב24 קראט.

הסיבה שפריטים רבים בעולם נעשים באמצעות הזהב ושילוב המתכות השונות זה מכיוון שמתכת הזהב עצמה נחשבת לרכה מאוד ולכן, חשוב מאוד לערבב אותה עם מתכות אחרות כדי ליצור פריט איכותי וחזק מספיק שיחזיק מעמד לאורך שנים ולא יינזק או ישבר עם הזמן.

באילו דרכים מחזיקים את הזהב כיום?

אם אתם מעוניינים להיות בעלי זהב, אתם יכולים לעשות זאת דרך רכישה של מניות או תעודות סל עבור הזהב (וכך בעצם להיות בעלי זהב על הנייר עצמו), ואילו שהדרך השנייה, זה לרכוש את הזהב בצורתו הפיזית בתור מטילי זהב או מטבעות זהב ובצורה הזו להחזיק זהב פיזי.

הדרך המומלצת תמיד זה להחזיק זהב בצורתו הפיזית כמובן אבל, חשוב מאוד להבין כי כדי להחזיק זהב בצורתו הפיזית צריך לדעת לאחסן את הזהב בדרך הנכונה. זהב שאינו מוחזק כמו שצריך עלול להיגנב מאוד במהרה וכדאי גם לשמור בסוד שאתם מחזיקים בזהב בביתכם או בכל מקום אחר.

זהב כאפיק השקעה – למה חשוב לקנות זהב דווקא בימינו?

בשנים האחרונות, העולם עובר משבר כלכלי רציני והכל בעקבות תקופת הקורונה והמלחמה באוקראינה שהביאו לעליית מחירים ותחילתה של האינפלציה שעולה מדי יום. הדרך הבטוחה ביותר להבטיח לעצמכם שהכסף שלכם ישמור על ערכו – זה להשקיע את הכסף במתכת ששומרת על הערך שלה (כמו הזהב למשל).

לאורך מאות שנים שמר הזהב על ערכו ולא משנה מה היו השינויים הגיאופוליטיים, הזהב היה אחד מאפיקי ההשקעה שרק שמרו על ערכם, וזאת הסיבה שמבחינה היסטורית כדאי להשקיע בזהב יותר מכל דבר אחר.

משקיעים בזהב רק דרך מומחי הזהב!

אנחנו בחברת מומחי הזהב גאים להעניק לכם את השירות שלנו בכל נושא הקשור לקניית זהב או מכירתו. שנים רבות של ניסיון בתחום הזהב הביאו אותנו לעבודה איכותית ומקצועית שאת אופן השירות האיכותי שלנו אנחנו מציעים גם ללקוחותינו. אם אתם מעוניינים לקנות מאיתנו זהב או שאתם רוצים למכור את הזהב שלכם, השאירו לנו את הפרטים שלכם ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר בהקדם.

חשוב לוודא שאתם מבצעים קניית זהב רק עם המומחים, אחרת, יהיה לא בטיחותי לקנות או למכור זהב.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!