השקעה בזהב – זהב להשקעה: כל מה שצריך לדעת

הזהב נחשב לאחת המתכות שמאוד כדאי להשקיע בהן. בעיקר כי ערך הזהב עולה עם השנים ולמרות שהוא חווה תנודות משתנות מדי יום, ההיסטוריה מציגה לנו דווקא כי מחירו של הזהב עולה מאוד עם השנים והזהב גם נחשב למתכת ששומרת על הערך שלה ואינה מושפעת מירידות חדות בבורסות העולמיות.

במאמר הנוכחי אנחנו נציג לכם את המידע אודות הגורמים המשפיעים על מחיר הזהב בעולם ונספר לכם איך ואיפה ניתן לרכוש את הזהב בימינו? האם הזהב נמכר רק בצורה פיזית אחת או, שניתן לרכוש אותו בצורות שונות כיום בשוק העולמי? את כל המידע החשוב הזה אגרנו עבורכם במאמר הנוכחי.

איך נסחר הזהב בשוק העולמי?

מדי יום, בבורסות העולמיות השונות מתעדכן מחיר הזהב, בעוד שמחיר הזהב משתנה פעמיים ביום – בבוקר ובערב ונקבע על פי המערכת הממוחשבת של בורסת הזהב העולמית בלונדון. מחיר הזהב שמפרסמים בבורסות השונות נקרא מחיר ספוט. והוא הערך של אונקיית זהב טהורה. 

אונקיית זהב שלמה שוקלת כ- 31.1 גרם והיא המדד למחיר הספוט שמציגים בבורסות השונות. חשוב גם לשים לב לעובדה כי אונקיית זהב עשויה מ100% זהב טהור ואילו שפריטים אחרים בעולם שלנו כמו לדוגמה – התכשיטים, מכילים זהב באחוזים מועטים הרבה יותר.

מטילי זהב ומטבעות ביליון

אחת הדרכים בימינו לקנות את הזהב זה לרכוש מטבעות זהב או מטילי זהב, או בשמם המקצועי – מטבעות בוליון. אם החלטתם לרכוש את מטבעות הזהב, כדאי מאוד שתבררו תחילה כיצד כדאי להחזיק במטבעות הזהב ולאחסנם בבטחה. דרך נוספת לרכישת הזהב זה קניית מניות של זהב בחברות שונות. חברות רבות עוסקות במכירה וקנייה של הזהב וניתן לרכוש את המניות של אותן החברות או את תעודות הסל, ובעצם, בדרך הזאת אתם תוכלו להחזיק בזהב על הנייר ולא בצורה הפיזית שלו. 

מכיוון שבדרך הזאת אתם לא תהיו בעלי זהב בצורה פיזית, בשעת משבר לדוגמה אתם לא תוכלו למכור את הזהב בצורה מהירה כמו מי שמחזיק בזהב בצורה פיזית.

מה משפיע על מחיר הזהב בעולם?

קיימים גורמים רבים שיכולים להשפיע על מחיר הזהב בכל רחבי העולם. מלחמות או מגפות לדוגמה יעלו את המחיר של הזהב מכיוון שהביקוש לזהב יגדל עקב עיכוב באספקתו. גורמים פיננסיים רבים רוכשים זהב בכמויות נכבדות בכדי להבטיח את ערך הכסף שברשותם, מה שהופך את הזהב למאוד מבוקש ולמחיר שלו לעלות גבוה לאורך תקופה. 

שינויים גאולוגיים ואסונות טבע שיכולים להוביל בעיכוב הזהב, גם הם ישפיעו על עליית מחיר מניית הזהב, ועשויים להעלות את מחיר הזהב.

לבסס את הכסף שלך עם זהב

קניית זהב לא סתם כך צוברת פופולריות מזה שנים ומאות שלמות. בעבר הקדום, אנשים היו עושים כל דבר בשביל שיהיה להם יותר זהב, כי האנשים מבינים שמדובר במטבע החזק ביותר שישמור על מידת הרלוונטיות שלו לאורך תקופות ומשברים כלכליים. אין פלא שמחירו של הזהב עולה מזה שנים, בעיקר בשל העובדה כי כל כך הרבה אנשים רוצים להיות בעלי זהב בעולמנו. 

ואומנם, קיימות הזדמנויות כלכליות הרבה יותר מניבות מהזמן עצמו אבל אם אתם מעוניינים בהשקעה מניבה לאורך תקופה ולשמור על ערך הכסף שלכם – הזהב הוא האופציה הטובה ביותר עבורכם.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!