זהב טהור – איך הוא שונה מזהב רגיל, וכמה הוא שווה?

זהב הוא מתכת יקרה שמוערכת ביופייה ונדירותה במשך אלפי שנים. זהב טהור, הידוע גם בשם זהב 24 קראט, הוא צורת הזהב האיכותית והיקרה ביותר. זוהי מתכת רכה וניתנת לגימור בעלת צבע צהוב עז.

אחד המאפיינים הייחודיים של זהב טהור זה, שהוא אינו מוכתם או משחית לאורך זמן, מה שהופך אותו לחומר אידיאלי עבור תכשיטים וחפצי נוי אחרים. בגלל העמידות והיופי שלו, זהב טהור שימש לאורך ההיסטוריה כדי ליצור כמה מהתכשיטים המעודנים ביותר ופריטי יוקרה אחרים.

מדוע משלבים בין זהב טהור למתכות נוספות?

זהב טהור מסויג לעתים קרובות עם מתכות אחרות כדי להגביר את החוזק והעמידות שלו. לדוגמה, כאשר זהב משולב בנחושת, הוא יוצר זהב 18 קראט, שהוא בחירה פופולרית עבור תכשיטי יוקרה. ככל שערך הקראט גבוה יותר, כך הזהב טהור יותר, והוא יקר יותר.

טוהר הזהב נמדד בקראט, כאשר זהב 24 קראט הוא הצורה הטהורה ביותר. בארצות הברית, זהב טהור מסומן באותיות “K” או “KT”, בעוד שבאירופה הוא מסומן במספר “999”. המשמעות היא שזהב טהור הוא 99.9% זהב, כאשר 0.1% הנותרים מורכבים מכמויות עקבות של מתכות אחרות.

מהו זהב קראט?

זהב קראט מתייחס לזהב שעבר סגסוגת עם מתכות אחרות, כגון נחושת, כסף או אבץ, כדי להגביר את חוזקו ועמידותו לשימוש בתכשיטים ופריטים דקורטיביים אחרים. ערך קראט של זהב נמדד בסולם של 1 עד 24, כאשר זהב 24 קראט הוא הצורה הטהורה ביותר של זהב. ערכי קראט נמוכים יותר מצביעים על אחוז גבוה יותר של מתכות אחרות בסגסוגת.  לדוגמה, זהב 18 קראט מכיל 75% זהב ו-25% מתכות אחרות, בעוד זהב 14 קראט מכיל 58.3% זהב ו-41.7% מתכות אחרות. ערכי הקראט הנפוצים ביותר עבור תכשיטי זהב בארצות הברית הם 14 קראט ו-18 קראט.

חשוב לציין שערך הקראט של זהב אינו מעיד על איכותו או טוהר המידות שלו. זהב טהור, הידוע גם בשם זהב 24 קראט, הוא רך מדי לשימוש בתכשיטים ופריטים דקורטיביים אחרים, וזו הסיבה שהוא בדרך כלל מסוגג עם מתכות אחרות. עם זאת, ככל שערך הקראט גבוה יותר, כך הזהב יהיה יקר יותר, שכן הוא מכיל אחוז גבוה יותר של זהב טהור.

לפניכם טבלה שמסדרת את ערכי הקראט ואת אחוז הזהב הם מכילים

קארט זהב אחוז זהב
24 קראט 99.99% זהב טהור
22 קראט 91.6% זהב טהור
21 קראט 87.5% זהב טהור
18 קראט 75% זהב טהור
14 קראט 58.5% זהב טהור
9 קראט 37.5% זהב טהור

 

מדוע חשוב להשקיע בזהב דווקא בימינו?

העולם שלנו עובר שינויים כלכליים וגיאופוליטיים במהירות כל כך גדולה עד שלאף אדם לא נשאר שום ברירה אלא לחשוב על יום המחר ולא לחיות בפחד וחשש מכך שערך הכסף שלנו קטן מיום ליום והאינפלאציה מרבה לעלות. מתכות שונות בחיינו שומרות על ערכן לאורך שנים ותקופות רבות וכזה הוא גם הזהב, שמרבה לשמור על ערכו מזה מאות ועשורים.

השקעה בזהב זו אחת ההשקעות המשתלמות שאתם תוכלו לעשות, בעיקר אם יש לכם כסף בצד ששוכב כך סתם – מומלץ להשקיע אותו במתכת חזקה ויציבה שלא יאבד מערכו.

בואו לרכוש את הזהב אצל מומחי הזהב

כשהנושא מגיע לתחום הזהב, מומלץ לפנות למומחים שיעזרו לכם לבצע את רכישת הזהב המשתלמת והכדאית ביותר. לפני שבוחרים היכן לקנות זהב חשוב לבדוק את החברה או איש המקצוע שדרכו מתבצעת הקניה וחשוב גם להסתייע בתעודות רשמיות על הקניה שעשיתם. 

אנחנו במומחי הזהב פועלים בתחום מזה שנים רבות ולכל שאלה ניתן לפנות אלינו ישירות ואנחנו נשמח להעניק לכם שירות. אתם גם יכולים להשאיר את הפרטים שלכם באתר שלנו ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!