מכירת תכשיטים ישנים

מכירת תכשיטים ישנים, בייחוד כאשר מדובר בכמויות גדולות יחסית הנובעות מירושה, עשויה להיות די מתסכלת ושואבת זמן. הרבה פעמים ישנו ערבוב של תכשיטים ישנים בטהרי זהב שונים, תכשיטים ללא כל חותמות, שיבוץ של יהלומים ישנים שהתלכלכו עם השנים וקשה להעריכם, שיבוץ של אבני חן שמפריעות במדידת המשקל האמיתי של הזהב, מנגנונים של שעוני זהב של פעם ששוקלים הרבה, חיבורים העשויים ממתכות שאינם זהב וכדומה. כל זאת מקשה על אנשים להתכונן למכירת תכשיטים ישנים ולהבין פחות או יותר מה יש בידם. זאת על אף העובדה כי מחיר הזהב מתפרסם באופן יומיומי ורציף.

בנוסף, ישנה בעיה גדולה בה אנשים רבים מפרסמים מחירי זהב גבוהים מאוד ולא סבירים על מנת למשוך מוכרי זהב,  מבלים זמן ארוך (יכול להגיע גם לשעתיים אם מדובר בכמות ובבדיקה מקצועית) איתם ואז בסוך נותנים הצעת מחיר תוך התחשבות בפחת מאוד גדול ואפילו גזלני (פחת נובע כאמור מאבנים משובצות, ממנגנונים, מחוטי מתכת בזהב וכדומה). בשורה התחתונה הם נותנים הצעה נמוכה מידי והמוכר המותש עלול לקחת אותה. אלה הם המקרים הסבירים כי ישנם גם מקרים בהם יש התנהלות עבריינית בתחום הזה אבל זה כבר סיפור אחר לגמרי שתלוי בשיקול הדעת שלכם.

אלה הן ההמלצות שלנו במכירת תכשיטים ישנים והתייחסות למחיר הזהב

  • אל תתעצלו ונסו למיין את הזהב לפי חותמות ולשקול אותו במשקל מזון ביתי.
  • אם יש לכם ציוד בסיסי (פלייר עדין למשל), פרקו אבני חן זולות. אנא המנעו מהתעסקות עם תכשיטי יהלום.
  • הימנעו מלהרוס תכשיטים במצב טוב שניתן אולי לקבל עליהם קצת יותר כתכשיט.
  • במידה ומדובר בשעוני נשים שאינם של מותג, ניתן לפרק מנגנון. שעוני גברים ושעוני נשים ממותג – לא לגעת למקרה שיש ערך נוסף.
  • קחו מגנט וחפשו סוגרים וכדומה שמתמגנטים (לכן לא זהב) ופרקו אותם.
  • במידה ויש לכם מטבעות, בדקו מראש בידידנו גוגל מה ריכוז הזהב שלהם. רוב המטבעות אינם שווים יותר מהזהב שלהם אך יש מקרים נדירים בהם תוכלו למצוא משהו ששווה יותר לכאורה ולנסות למכור למומחים בתחום.
  • בדקו את מחיר הזהב של אותו היום. שער הזהב מתפרסם בדולרים לאונקייה. אונקייה הינה שוות ערך ל: 31.10 גרם. מחיר הזהב לאונקייה בדולרים מוצג בסרגל השמאלי. 

תהליך מכירת תכשיטים ישנים

בכל אופן המטרה היא להגיע עם הזהב למכירה כאשר הוא בצורתו הבסיסית ביותר כדי שלא ינסו לדחוף לכם פחת גדול מידי בחישוב המחיר. אם אין באפשרותכם להכין את הזהב למכירה בחרו במקום המחזיק ציוד ויבצע את הפירוק והבדיקה מול עיניכם. 

עצות כלליות עבור מכירת תכשיטים ישנים

במידה ועברתם תהליך בדיקה עם מישהו, גם אם הוא עשה עבודה מקצועית ובדק הכל היטב, פירק הכל וסידר הכל, אל תחושו מחויבות כלפיו. הוא עושה את זה עבור עצמו ולא עבורכם. אתם רשאים בהחלט לקבל הצעות מחיר נוספות ואין לכם כל התחייבות. אנא ודאו והבהירו זאת מראש שלא תרגישו מחויבים בסוף.

אנו ממליצים בחום לעבוד עם אנשים הקונים את הזהב בצורה רסמית ומדווחים על העסקאות שלהם. מעבר לעניינים של מיסים וכדומה, אלה הם בדיוק הדברים שמגיעים לידיים לא נכונות וממנים פעילויות לא טובות כאשר הם נעשים מתחת לשטיח.

חשוב להדגיש, שוב, שככל שתקבלו יותר הצעות מחיר כך תוכלו למקסם את הרווח, בייחוד כאשר מדובר בכמות גדולה יותר של זהב.

במידה ויש יהלומים המעורבים בדבר, בייחוד כאשר הם גדולים יחסית (ולא נקודות קטנות למשל), מומלץ מאוד, לכל הפחות, לקבל הצעת מחיר מחברי בורסת היהלומים המורשים לעבודה מול לקוחות פרטיים. בכל אופן ניתן לקרוא ספציפית על מכירת יהלומים במאמר זה. 

 

צרו עמנו קשר

אודותינו

משלמים מחירים גבוהים מאוד עבור זהב ויהלומים.

עבור פריטים רבים משלמים מעל לשער הזהב בצורה משמעותית.

חברי בורסת היהלומים.

מתמחים ברכישת יהלומים במחירים הוגנים.

פועלים מתוך שקיפות והוגנות.

ממליצים לכם ליצור קשר להצעת מחיר.

נורות אזהרה לזהב מזויף

נורות אזהרה לזהב מזוייף בקנייה או מכירה של זהב עליכם להיות מודעים לתרחישים שונים כמו זהב מזויף. זהב הינה מתכת יקרה וחבל לקנות מתכת זולה כזהב. אנו נתקלנו במקרים בהם אנשים רכשו טבעות מהסוג של שני דולר באיביי בתור טבעת זהב ויהלומים ב- 2000 ש”ח. כמובן שמדובר...
עוד!

חותמות זהב

חותמות זהב יש שלושה סוגים של חותמות זהב שעשויים להופיע על תכשיט זהב: חותמת טוהר הזהב המוטבעת על ידי היצרן חותמת מכון התקנים + חותמת סמל היצרן מידע על חותמות זהב של יצרן/צורף על פי החוקים בישראל ובמרבית מדינות העולם ועל פי הנורמות המקובלות בענף תכשיטי הזהב, כל...
עוד!

סיפורים של זהב

סיפורים של זהב פעמים רבות מאחורי התכשיטים הישנים שאנחנו רוכשים ישנם סיפורים מעניינים, הזויים ואפילו מרגשים. רצינו לשתף אתכם 🙂 כמה פעמים יצא לכם לראות ענק יהלומים בן כ-150 שנה שמקורו בחאלב. משובץ בענק זהב גדול מאוד במשקל עשרות גרמים ומרהיב ביופיו שמראהו כחדש...
עוד!