מחיר הזהב – מחיר אונקיית זהב – מחיר זהב עולמי בזמן אמת

מחיר אונקיית זהב

מחיר הזהב המופיע לפניכם מציג בזמן אמת את שער הזהב העולמי. גרף הזהב מתעדכן בשעות המסחר ומציג את מחירי הזהב ההיסטוריים ב-20 השנים האחרונות בפרקי זמן לבחירתכם.


כבר אלפי שנים שמחיר הזהב משתנה באופן יומיומי. עוד בימי האימפריה הרומית נקבע מחירה של אונקיית זהב בהתאם למערכת משקל מדויקת. בעשרות השנים האחרונות מחיר אונקיית זהב משתנה בכל רגע ועולה בהדרגה עם השנים.

כמה שווה אונקיית זהב? כיצד המחיר נקבע ומהי השיטה בה משתמשים היום? כל מה שרציתם לדעת כבר מחכה לכם כאן.

כיצד נקבע מחיר הזהב?

המחיר של אונקיית זהב נקבע בהתאם למערכת משקל קבועה ומדויקת – שיטת המשקל טרוי (Troy). בשיטה זו המשקל של אונקיית זהב אחת הינו 31.1 גרם. מחיר זה ניתן להמיר לכל כמות זהב בה מעוניינים לקנות או למכור. המחיר היומי של הזהב אחיד בכל העולם ונקוב לרוב בדולר, אך עשוי להשתנות בין זירות ואתרי מסחר שונים. בשפה המקצועית, מחיר הזהב נקרא ״ספוט״ (Spot).

למרות שמחיר אונקיית זהב חווה מספר עליות ומורדות בכל יום מסחר, מחירו של הזהב עולה באופן עקבי בעשרות השנים האחרונות. מחיר הזהב מושפע באופן יחסית מתון מתנודות הבורסות בעולם, ולכן באופן מסורתי שומר על יציבות לעומת סחורות ונכסים מקבילים.

מי קובע את מחיר הזהב?

עד 2015, ההחלטה על מחיר אונקיית זהב התבצעה על ידי 5 נציגים משתנים מהבורסה למסחר בזהב הממוקמת בלונדון. נציגים אלו ייצגו מוכרים וקונים, ודנו מדי יום על מנת לקבוע את שער הזהב הנוכחי ב-2 נקודות זמן שונות: בבוקר ובערב. קביעתו של מחיר אונקיית זהב התבצעה עוד טרם פתיחת יום המסחר בבורסה, וזו הייתה נקודת המוצא של השוק לאורך כל יום המסחר.

החל משנת 2015 מחיר הזהב נקבע באופן אוטומטי בזמן אמת על ידי מערכת ממוחשבת, בהתאם לפקודות מכירה וקנייה במהלך יום המסחר. כדאי לדעת שמחיר הזהב אחיד בכל העולם, ונקבע בו זמנית בבורסות השונות.

כמה שווה אונקיית זהב ב-2024?

שוויו וערכו של הזהב משתנה בכל רגע, אך נקודת הייחוס לביצוע עסקאות גדולות עדיין נקבעת פעמיים ביום, בבוקר ובערב, על ידי איגוד סוחרי הזהב של לונדון (London Bullion Market Association). ניתן לראות את גרף הזהב המשתנה בכל רגע בזמן אמת, וכן את מחיר אונקיית זהב טהור, בחלק העליון של דף זה.

ניתן לחשב את הערך של גרם זהב אחד על ידי חלוקת המחיר ב-31.1 (משקל אונקיית זהב). לאחר חלוקת המחיר הסופי נקבל משקל גרם זהב טהור. חשוב לזכור כי המחיר של אונקיית זהב מחושב לפי זהב טהור בלבד – 24 קראט.

חישוב ערך הזהב שלכם לפי מחיר אונקיית זהב

במטרה להבין את החישוב של ערך הזהב שלכם ביחס למחיר אונקיית זהב, ניתן דוגמה. לצורך העניין, ברשותכם מטבע זהב 22 קראט ואתם מעוניינים לחשב את שוויו בהתאם למחירה של אונקיית זהב. אם לדוגמא מחיר אונקיית זהב שווה ערך לכ-1,778$, נחלק את המחיר ב-31.1 = 57.16$. משום שב-22 קראט זהב ישנם רק 91.6% זהב טהור, שוויו של גרם 1 יהיה כ-52.35$. כיוצא מכך, מחירו של מטבע זהב 22 קראט בשקלים יהיה 52.35$ * 3.54 (שער הדולר) = 185.31 ש”ח.

לסיכומו של דבר

זהב הוא אחת המתכות היקרות והמבוקשות ונעשה בו שימוש בהיקפים אדירים בכל רחבי העולם, הן לצרכי השקעה ושמירת הון, והן בתעשיות שונות ולמטרות מגוונות. המחיר של הזהב נקוב לרוב בדולרים וניתן להמיר אותו לכל מטבע. ערכו משתנה באופן יומיומי אך וממשיך לעלות בעקביות לאורך השנים. מחיר אונקיית זהב משתנה בכל רגע בהתאם לתנודות השוק בזמן אמת ונקבע פעמיים ביום, בבוקר ובערב, ע״י איגוד סוחרי הזהב של לונדון לצורך ביצוע עסקאות בהיקפים גדולים.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!