מחיר זהב

אנו מציעים מחיר גבוה במיוחד עבור הזהב שבידכם בהתאם לשערי הזהב העדכניים. צרו קשר להצעת מחיר – כדאי לכם לתת לנו הזדמנות ובכל אופן מומלץ לקבל כמה הצעות בשטח (ולא טלפוניות).

גולשים במחשב? מחיר הזהב מוצג עבורכם בסרגל הימני של האתר מתחת לטופס יצירת הקשר.

גולשים בסלולאר? מחיר הזהב העדכני מופיע בתחתית העמוד, מתחת לטופס צור קשר.

מחיר הזהב מוצג לפי אונקיית זהב בדולרים – כאשר אונקייה היא 31.103 גרם בקירוב.

מחיר הזהב נקבע בתהליך דו יומי בימי עסקים וזאת על ידי חמישה נבחרים משוק הזהב של לונדון הידוע בשם London Bullion Market. חמשת נבחרים אלה מייצגים חמישה בנקים מובילים בתחום סחר הזהב. השער החשוב יותר הוא זה שנקבע ב-15:00 אחה”צ לפי שעון לונדון – לקראת סגירת המסחר המקומי ובסמוך לפתיחת הסחר בבורסה הניו יורקית.

גם בבורסה בניו יורק נקבע שער זהב לקראת סגירת המסחר ופעמים רבות זה יוצר הבדלים קטנים בין שערים המוצגים באתר אחד או אחר.

מדריך חשוב מאוד עבור אנשים המעוניינים למכור זהב ישן שבידם. 

איך נקבע מחיר הזהב עולמי?

מחיר הזהב נקבע על פי שני מרכיבים מרכזיים – הראשון הוא, כאמור, על ידי חמשת הנציגים שלעיל. הם מנהלים שיחת ועידה פעמיים ביום ובמהלכה קובעים

מחיר הזהב

מחיר אונקיית זהב בדולרים בסרגל השמאלי.

את המחיר של הזהב שישמש את הסוחרים בשוק המתכות היקרות של לונדון. למחיר נקבע זה יש השפעה רבה גם על שערי הזהב העולמיים.

המרכיב השני הוא יותר אנליטי ומבוסס על ניתוחים כלכליים ואלגוריתמים מורכבים המנתחים את התנהגות השוק – דהיינו המחיר נקבע לפי התנהגות השוק בפועל ולא לפי ספקולציות. טווח החיזוי היחיד שמתחשבים בו הוא יממת המסחר הקרובה.

באופן די פרדוקסלי לכאורה – מחיר הזהב לא מושפע מאוד מהיצע הזהב במכרות הזהב. בשונה מרוב המוצרים בטבע הזהב אינו נעלם ורוב הזהב שנכרה אי פעם עדיין מצוי בפועל בשווקים, בבתים ובכספות. לפיכך הביקוש לזהב משפיע הרבה יותר מקצב הייצור או הכרייה שלו.

המספרים הללו יעזרו לכם להפנים – כמות הזהב בעולם היא ככל הנראה כ- 170 אלף טון. כמות הכרייה השנתית של זהב “טרי” היא כ-2500 טון.

איך נקבע מחיר הזהב דו יומי בלונדון לא מחכה לי?

מטרתם של חמשת הנציגים היא לקבוע שער שיסייע להם לסכם חוזי ענק של סחר בזהב עבור עצמם או כמתווכים. הנציג הבכיר מציע שער והאחרים בודקים כמה עסקאות הם יכולים לסגור בהתאם לשער זה.

השיחה מתחילה בהצעת מחיר של הנציג הבכיר מבין החמישה. על פי רוב זו תהיה הצעה קרובה מאוד למחיר ה”ספוט” של הזהב (מחיר משוער של הזהב עד יממה לאחר קביעת המחיר הריאלי). שאר המשתתפים בשיחה בודקים את המשמעות של השער המוצע על ידי הראשון מהבחינה של כמה עסקאות שלהם יכולות להיסגר בהתאם לו. המאזן של המכירות והקניות צריך להגיע ל- 0.

אם הבדיקות מובילות למאזן 0 – השער נקבע – אם לא, מוצע שער חדש. במידה ובשלב הקודם הכמות שרצו לרכוש הייתה גדולה מזו שהיו מוכנים למכור – השער יהיה גבוה יותר. אם הפוך – השער יהיה נמוך יותר. כל זאת עד שמגיעים למאזן 0 המיוחל.

קישור לאתר של שוק הזהב בלונדון.

צרו עמנו קשר

אודותינו

משלמים מחירים גבוהים מאוד עבור זהב ויהלומים.

עבור פריטים רבים משלמים מעל לשער הזהב בצורה משמעותית.

חברי בורסת היהלומים.

מתמחים ברכישת יהלומים במחירים הוגנים.

פועלים מתוך שקיפות והוגנות.

ממליצים לכם ליצור קשר להצעת מחיר.

נורות אזהרה לזהב מזויף

נורות אזהרה לזהב מזוייף בקנייה או מכירה של זהב עליכם להיות מודעים לתרחישים שונים כמו זהב מזויף. זהב הינה מתכת יקרה וחבל לקנות מתכת זולה כזהב. אנו נתקלנו במקרים בהם אנשים רכשו טבעות מהסוג של שני דולר באיביי בתור טבעת זהב ויהלומים ב- 2000 ש”ח. כמובן שמדובר...
עוד!

חותמות זהב

חותמות זהב יש שלושה סוגים של חותמות זהב שעשויים להופיע על תכשיט זהב: חותמת טוהר הזהב המוטבעת על ידי היצרן חותמת מכון התקנים + חותמת סמל היצרן מידע על חותמות זהב של יצרן/צורף על פי החוקים בישראל ובמרבית מדינות העולם ועל פי הנורמות המקובלות בענף תכשיטי הזהב, כל...
עוד!

סיפורים של זהב

סיפורים של זהב פעמים רבות מאחורי התכשיטים הישנים שאנחנו רוכשים ישנם סיפורים מעניינים, הזויים ואפילו מרגשים. רצינו לשתף אתכם 🙂 כמה פעמים יצא לכם לראות ענק יהלומים בן כ-150 שנה שמקורו בחאלב. משובץ בענק זהב גדול מאוד במשקל עשרות גרמים ומרהיב ביופיו שמראהו כחדש...
עוד!