מטילי זהב – כמה הם שווים?

מאז ראשית ההיסטוריה הזהב משך אליו תשומת לב מרובה וכזה הוא גם היום, למרות שמאז ימי הביניים מצאו מספר מכרות זהב נוספים בכל העולם והיום כמעט בכל חנות ובכל בית אתם יכולים למצוא את הזהב (מה שלא היה בעבר) , רק שסביר להניח שערך הזהב שנמצא בתכשיטים שלכם או בכל הפריטים האחרים הוא ערך מאוד קטן של זהב טהור, ואילו שרק מטבעות זהב מיוחדות ומטילי זהב הם הפריטים היחידים בעלי ערך של 99% זהב.

מטילי הזהב שומרים על ערכם לאורך ההיסטוריה, והוכחו כבר כהשקעה בטוחה וכדאית לכל מי שמעוניין לשמר את כספו מפני משברים גיאופוליטיים ומשתנים נוספים שעלולים להתרחש בעולם ולהשפיע על ערך הכסף.

מהו מטיל זהב וכיצד מכינים אותו?

אם אף פעם לא יצא לכם לראות מטיל זהב – אז דמיינו גוש זהב שלם שיכול להיראות כמו קובייה או להגיע בצורה שונה אפילו והוא עשוי כולו מ99% זהב. לרוב, המטילים הקטנים מגיעים במשקל של כ-10 גרם ואילו שהמטילים הגדולים עשויים כולם מ100 גרם לפחות ולפעמים אף יותר.

ישנם מטילי זהב גדולים אף יותר שיכולים להגיע במשקלים של כמה קילוגרמים, והם מוערכים על פי משקל אונקיות. מטיל זהב אחד יכול להיות במשקל של כמה אונקיות שלמות ובהתאם גם יהיה ערכו.

מדוע כדאי לרכוש מטילי זהב ולא להשקיע בזהב בתור מניה לדוגמה?

כשאנשים מתכוונים להשקיע בזהב הם מופתעים תחילה כי ניתן להחזיק בזהב רק על הנייר, ובהמשך הדרך מגלים גם שניתן לרכוש כיום את הזהב בצורתו הפיזית, ולמרות שאנחנו רחוקים מעידן ימי הביניים שבו היו מבצעים עסקאות באמצעות זהב – כשהיום כולם עושים זאת על ידי העברה של כרטיס האשראי, ברגע של משבר כלכלי או פוליטי, הזהב היחיד שיהיה קל למכור במהירות ובקלות יהיה דווקא הזהב הפיזי שאתם תחזיקו. מטבעות זהב הן מאוד קטנות ואם אתם אנשים שמבינים בזהב ובחשיבותו ומחפשים דרך להחזיק בכמות זהב גדולה בחייכם – מטילי זהב בקילוגרמים שלמים יהיו האופציה המועדפת עבורכם.

מטילי זהב או תכשיטים – במה כדאי להשקיע?

בעבר הרחוק אנשים היו משקיעים בזהב על ידי רכישת תכשיטי זהב, זה היה נכון וכדאי רק בתקופה שבה הזהב היה נחשב לנדיר ורק אנשים בעלי מעמד מאוד גבוה יכלו לאפשר לעצמם לבצע את הרכישה הזו. אבל, בימינו השקעה בתכשיטי זהב היא דווקא ההשקעה הפחות כדאית והסיבה לכך היא, שתכשיטי הזהב עצמם אינם מכילים כמות זהב גבוהה והדרך לאפיק מהם זהב טהור תהיה הרבה יותר מסובכת וקשה מאשר ממטילי זהב שעשויים 99% זהב טהור. 

מבצעים השקעה חכמה עם מומחי הזהב!

מומחי הזהב שלנו יעזרו לכם לבצע את ההשקעה החכמה והנבונה בתחום הזהב, ואם אתם מתלבטים באיזו צורה כדאי לקנות זהב – אנחנו נוכל לעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה. בסופו של יום, כל אדם מעוניין לשמור על הכסף שלו וכבר מאות שנים ותקופות שהזהב הוכח כמתכת ששומרת על ערכה (וכן גם הכסף), הכסף והזהב משתנים בערכם מדי יום, אבל השינויים הללו הם שינויים קטנים וניתן לראות בקלות כיצד ערך המתכות הללו עולה עם השנים ועם יוקר המחיה שפוקד את כל העולם.

אנחנו במומחי הזהב מחכים לכם, ונשמח לעמוד לשירותכם עם כל נושא ושאלה. השאירו את הפרטים שלכם באתר שלנו ומיד נחזור אליכם.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!