נורות אזהרה לזהב מזוייף

בקנייה או מכירה של זהב עליכם להיות מודעים לתרחישים שונים כמו זהב מזויף. זהב הינה מתכת יקרה וחבל לקנות מתכת זולה כזהב. אנו נתקלנו במקרים בהם אנשים רכשו טבעות מהסוג של שני דולר באיביי בתור טבעת זהב ויהלומים ב- 2000 ש”ח. כמובן שמדובר במקרי קיצון אך זה לא יזיק לכם לבצע בדיקות מינימליות.

כך תזהו זהב מזויף

 1. זהב הינה מתכת אצילה. זהב אינו מחליד, אינו מקבל צבע ירקרק של קורוזיה. במידה ורכשתם תכשיט כזהב ולאחר זמן מה הוא מראה סימנים כאלה, התחילו לבדוק את עצמכם.
 2. זהב אינו מתמגנט! בדקו במגנט את הזהב. יש לציין כי ברוב המקרים סוגי זהב של צמידים ושרשראות אינם עשויים מזהב (מכיוון שזהב הוא רך) ולכן כן יתמגנטו.
 3. כל תכשיט זהב חייב להימכר עם חותמת זהב המעידה על הטוהר שלו. טוהר הזהב, מושג המוכר לכם כקראט, מעיד על ריכוז הזהב בתכשיט. למשל, זהב 18K הוא סגסוגת זהב המכילה 75% זהב טהור. זהב שאינו עם חותמות ונמכר כך בחנות, אנא התייחסו אליו כפלסטיק לצורך העניין. זו נורמה של התעשייה ואין לוותר עליה.
  לנוחויותכם אלה הן החותמות שאולי תיתקלו בהן:
  עבור זהב 9 קראט (זהו ריכוז הזהב המינימלי על מנת להיחשב כסגסוגת זהב בישראל) חפשו חותמת שעליה רשום: 9K או 375.
  עבור זהב 14 קראט (זוהי כנראה סגסוגת הזהב הנפוצה בארץ) חפשו חותמת שעליה רשום 14K או 585.
  עבור זהב 18 קראט חפשו חותמת עליה רשום 18K או 750.
  עבור זהב 21 קראט חפשו חותמת עליה רשום 21K או 875.
  עבור זהב 22 קראט חפשו חותמת עליה רשום 22K או 916.
  עבור זהב 24 קראט (זהב טהור – לרוב לא תתקלו בזהב כזה אלא כמטיל או מטבע) חפשו חותמת שעליה רשום 24K או 999.
 4. על פי חוקי מדינת ישראל, כל תכשיט זהב במשקל 2 גרם ומעלה צריך להגיע עם חותמת של מכון התקנים הישראלי. ניתן לראות את החותמות השונות בקישור זה למכון התקנים הישראלים.  זה לא אומר שתכשיט ללא מכון התקנים הוא אינו זהב תקני אך זה כן מעיד על אמינות. בכל אופן חותמת כזו על התכשיטים שלכם מחזקת אתכם במכירתם.
  חותמות זהב של מכון התקנים

  דוגמה לחותמות זהב

 5. יש לרכוש כל תכשיט זהב עם חשבונית צמודה המפרטת את משקל וטוהר הזהב. זו הדרך היחידה להבטיח את עצמכם במידה וגיליתם כי קניתם משהו שאינו זהב.

צרו עמנו קשר

אודותינו

משלמים מחירים גבוהים מאוד עבור זהב ויהלומים.

עבור פריטים רבים משלמים מעל לשער הזהב בצורה משמעותית.

חברי בורסת היהלומים.

מתמחים ברכישת יהלומים במחירים הוגנים.

פועלים מתוך שקיפות והוגנות.

ממליצים לכם ליצור קשר להצעת מחיר.