סיפורים של זהב

פעמים רבות מאחורי התכשיטים הישנים שאנחנו רוכשים ישנם סיפורים מעניינים, הזויים ואפילו מרגשים. רצינו לשתף אתכם 🙂

כמה פעמים יצא לכם לראות ענק יהלומים בן כ-150 שנה שמקורו בחאלב. משובץ בענק זהב גדול מאוד במשקל עשרות גרמים ומרהיב ביופיו שמראהו כחדש ואיכות העבודה שלו מדהימה. זהו פריט היסטורי שליווה משפחה במשך דורות ועבר ממקום למקום עד שהגיע לידינו. היהלומים ששובצו בו היו ענקיים אך כמעט גלמיים ומלאי פגמים.  לצערנו נאלצנו להתיך את התכשיט מכיוון שלא היה עניין לאף אחד בדבר המרהיב הזה. חלק מהחיים.

לאחרונה נכנס אלינו זוג נעים שהגיע עם חוברת ולא עם זהב. בחוברת היו מצולמים עשרות רבות של יהלומים ותכשיטים. ביניהם יהלום במשקל 10 קראט. מסתבר שהם הגיעו עם סיפור מהאגדות. האישה נמצאת בתהליך קבלת ירושה מקרוב משפחה רחוק שגר באירופה ללא כל צאצאים אחרים. רק תכולת הכספת שווה, ככל הנראה, מאות אלפי דולרים.

בחור שקנה מאיתנו את טבעת האירוסין שלו, נפרד מבת הזוג עוד לפני החתונה ובא להחזיר את הטבעת. לקחנו אותה בחזרה וניחמנו אותו שהכל לטובה לאור המצב הרגשי הקשה שבו הוא היה. לאחר שלושה חודשים קיבלנו ממנו טלפון שהוא מגיע עם מישהי אחרת לבחור טבעת וביקש שלא נאמר שזו לא הטבעת הראשונה…

לא פעם ולא פעמים נתקלנו באנשים המגיעים עם אוצר זהב גלום – חבילות של שיני זהב מהסוג הסובייטי. עם חותמות של מגל וחרב וכל הסיפור…. מיותר לציין שבמקרים כאלה אנו עובדים עם כפפות.

פעם אחת הגיע מישהו שקנה יהלומים מאיביי ורצה למכור לנו אותם. לאחר בדיקה בסיסית נאמר לו כי לא מדובר ביהלומים ושהוא יכול לקחת את הפלסטיק ולהגיד תודה על כך שזה סכום קטן. הוא סירב להאמין. הראנו לו בבדיקת מכונה. הוא סרב להאמין. הבאנו שכנים שיבדקו. הוא סרב להאמין. הבאנו פטיש ופוצצנו לא את היהלומים. הוא האמין.

יום אחד הגיע אלינו מישהו למכור זהב ויהלומים שהיו משובצים בכמה תכשיטים. מכיוון שאנו בתוך הבורסה ליהלומים, הכניסה אלינו היא בהזדהות מלאה ולכן לרוב אנחנו לא פוגשים טיפוסים שיש להם מה להסתיר. בכל אופן הוא נכנס ומהרגע הראשון הרגיש לנו מוזר. מכיוון שכל העסקאות שלנו הן מסודרות ואנו גם דואגים להחתים אנשים על הבעלות שלהם, החלטנו שאין טעם בקנייה/מכירה הזו ואפשר לומר שניפנפנו אותו. לאחר כמה שבועות התקשרה אלינו מישהי ששאלה אם קנינו זהב ותכשיטים ממישהו מסוים. מדובר באדם שגנב את התכשיטים מבני משפחתו. ככל הנראה בשל התמכרות כזו או אחרת. השם צלצל מוכר אז בדקנו ביומן וקישרנו שזה האיש. אמרתי לה שאנו מקפידים על פרטיות אך במקרה זה לא קנינו כלום מאדם בשם זה אך זה לא אומר באופן תיאורטי שלא ראינו אדם כזה אצלנו מעולם….

עד לפעם הבאה…

צרו עמנו קשר

אודותינו

משלמים מחירים גבוהים מאוד עבור זהב ויהלומים.

עבור פריטים רבים משלמים מעל לשער הזהב בצורה משמעותית.

חברי בורסת היהלומים.

מתמחים ברכישת יהלומים במחירים הוגנים.

פועלים מתוך שקיפות והוגנות.

ממליצים לכם ליצור קשר להצעת מחיר.