קניית זהב ויהלומים

אחד מהשירותים המרכזיים שלנו הוא קניית זהב ויהלומים מהציבור. אנו מקפידים מאוד על תשלום הוגן וגבוה ביחס לשוק ועל שקיפות ואמינות בתהליך. מטרתו של מאמר זה היא לצייד אתכם במידע שיעזור לכם לוודא זאת בעצמכם.

כאן תמצאו מידע בשלושה נושאים עיקריים.

1. התמחור מאחורי קניית זהב ויהלומים מלקוח פרטי.
2. טיפים להבטחת מחיר הוגן עבור הזהב והיהלומים שלכם.
3. חשש של לקוחות מהונאת החלפת יהלומים.

קניית זהב ויהלומים מלקוח פרטי

כאשר קניתם את תכשיט הזהב והיהלומים שלכם, שילמתם מחיר קמעונאי. אותו אדם שקניתם ממנו קנה את הזהב והיהלומים במחיר נמוך מהמחיר שאתם שילמתם. חלק מהייקור נובע מהעובדה שהוא צריך להתיך את הזהב, לעבד את הזהב וכדומה – שכר עבודה. חלק מהייקור נובע מהוצאות שוטפות או קבועות של העסק. חלק מהייקור נובע מהצורך לעשות רווח ולהמשיך להתקיים. החלק האחרון של הייקור נובע מקניית מותגים ושם בנוסף לתכשיט. צאו מנקודת הנחה שמלבד במקרים מיוחדים של רכישה יוצאת דופן, לא תוכלו לקבל את אותו המחיר ששילמתם.

הסיבה היא פשוטה, אין אף אחד, ולא משנה מה הם טוענים, שישלם לכם יותר כסף על גרם זהב מהמחיר אותו הוא יכול לשלם לסיטונאים למיניהם. בנוסף יש לזכור שהתכשיט עוד יצטרך כנראה לעבור התכה, שעולה כסף, על מנת שיהיה ניתן להשתמש בחומרי הגלם שלו.

אותו דבר נכון גם לגבי יהלומים ואבני חן. קמעונאים קונים יהלומים במחירים סיטונאים ומוכרים אותם ברווח. אלא אם בידכם יהלום ייחודי ממש, לא תקבלו עליו יותר כסף ממה שניתן לשלם עליו במסגרת הסיטונאית.

איך להבטיח מחיר הוגן לזהב וליהלומים שבידיכם?

הטיפים האלה יעזרו לכם להשיג מחיר יותר טוב או יפחיתו את הסיכוי להונאות.

קניית זהב ויהלומים במחיר הוגן

קניית זהב ויהלומים במחיר הוגן

• בדקו את חותמת הזהב של התכשיט שלכם והיו מודעים לאיכות הזהב. זהב 18 קראט שווה כ -20% יותר מזהב 14 קראט לדוגמה. שימו לב שהמחיר המוצע הוא בהתאם לאיכות הזהב.

• קחו בחשבון שההצעה על הזהב היא לפי גרמים ומחושבת בהתאם. אל תתפתו להצעות כוללות ומעורפלות.

• בדקו את שער הזהב ושימו לב שמשתמשים בשער העדכני בחישוב ערך התכשיט שלכם.

• אם יש בידיכם תעודה גמולוגית ליהלומים בתכשיט אל תשכחו אותה. לעיתים קרובות היא תעלה את המחיר שתוכלו לקבל. שימו לב, לא כל תעודה גמולוגית נתפסת כאיכותית וכמהימנה אז אל תופתעו אם לא יתחשבו בה.

• אם יש לכם יהלומים בכמה צורות, זכרו כי יהלומים עגולים שווים יותר כסף ושוב, אל תתפתו להצעה כוללת המנטרלת את השווי של היהלומים העגולים.

• אם יש לכם יהלומים צבעוניים ייתכן ותוכלו להרוויח יפה. יהלומים צבעוניים בגוונים מסוימים שווים הרבה יותר כסף מיהלומים לבנים. במקרה שיש לכם יהלומים כאלה, חשוב וכדאי לעשות להם הערכה גמולוגית כדי לדעת בדיוק מה יש לכם ביד לפני שאתם מוכרים אותם.

• באופן כללי, יהלומים כחולים, אדומים, ירוקים, סגולים וורודים בצבעים עזים ועמוקים יהיו שווים הרבה כסף. יהלומים חומים וצהבהבים יהיו לרוב בעלי ערך פחות.

• דבר שחשוב מאוד לזכור לגבי יהלומים ישנים הוא שפעמים רבות יש ללטש אותם שוב על מנת שהם יהיו מתאימים לשוק המודרני. הסטנדרטים של הליטוש היום הם גבוהים בהרבה ממה שהיה נהוג לפני שנים לא רבות כל כך. מאוד ייתכן שיהלום ישן ששוקל לדוגמה קראט אחד יהיה חייב לעבור חיתוך נוסף שיעמיד אותו על משקל נמוך יותר. התשלום שאתם תקבלו יהיה יותר נמוך משתי סיבות – איבוד המשקל בליטוש וגם הסכנה כי היהלום יפגם קשות בעת הליטוש המחודש.

חשש מהחלפות יהלומים במעמד המכירה

אנשים רבים המגיעים אלינו להערכת יהלומים או רוצים שנקנה את היהלומים שבידיהם אך חוששים מתרמית של החלפת יהלומים. תרמית זו היא מוכרת והחשש הוא לא מנותק מציאות. יש בעולם לא מעט אנשים שינצלו חוסר ידע ולכן אנחנו אף פעם לא לוקחים חשש זה באופן אישי. אך חשוב לזכור כי לפעמים יש להעביר את היהלום בדיקה מעמיקה על מנת להבין את ערכו האמיתי ואין מנוס מלהשאיר אותו לבדיקה. אלה הן כמה עצות שיעזרו לכם להרגיע את חששותכם:

• חברי הבורסה ליהלומים מתקבלים לבורסה לאחר בדיקות בטחוניות ואישיותיות מעמיקות וארוכות המסננות הרבה אנשים שלא נתפסו כאמינים מספיק.

• הדבר הכי חשוב לחבר בורסה, והדבר המרכזי העוזר לו להמשיך לעשות עסקים ולהתקיים, זה המוניטין והאמינות שלו. הבורסה ליהלומים היא אחד המקומות האחרונים בעולם בהם העסקאות נעשות בעל פה ועל סמך אמון וזאת כי מוניטין=פרנסה. מסיבה זו החשש שלכם צריך לפחות כאשר אתם מנהלים עסקים מול חברי בורסה עם תעודות.

• אפילו טעות תמימה של חבר בורסה עלולה לעלות לו במוניטין ולכן יש הקפדה גדולה מאוד.

• הזהרו מהצעות טלפוניות נוצצות ויפות מידי! אם תפעלו לפי ההגיון שלא ישלמו לכם שקל יותר ממה שישלמו למישהו אחר תוכלו להמנע מעסקאות טובות מידי.

 

במאמר זה תוכלו לקרוא עוד על הליך תקין במכירת זהב. 

צרו עמנו קשר

אודותינו

משלמים מחירים גבוהים מאוד עבור זהב ויהלומים.

עבור פריטים רבים משלמים מעל לשער הזהב בצורה משמעותית.

חברי בורסת היהלומים.

מתמחים ברכישת יהלומים במחירים הוגנים.

פועלים מתוך שקיפות והוגנות.

ממליצים לכם ליצור קשר להצעת מחיר.

נורות אזהרה לזהב מזויף

נורות אזהרה לזהב מזוייף בקנייה או מכירה של זהב עליכם להיות מודעים לתרחישים שונים כמו זהב מזויף. זהב הינה מתכת יקרה וחבל לקנות מתכת זולה כזהב. אנו נתקלנו במקרים בהם אנשים רכשו טבעות מהסוג של שני דולר באיביי בתור טבעת זהב ויהלומים ב- 2000 ש”ח. כמובן שמדובר...
עוד!

חותמות זהב

חותמות זהב יש שלושה סוגים של חותמות זהב שעשויים להופיע על תכשיט זהב: חותמת טוהר הזהב המוטבעת על ידי היצרן חותמת מכון התקנים + חותמת סמל היצרן מידע על חותמות זהב של יצרן/צורף על פי החוקים בישראל ובמרבית מדינות העולם ועל פי הנורמות המקובלות בענף תכשיטי הזהב, כל...
עוד!

סיפורים של זהב

סיפורים של זהב פעמים רבות מאחורי התכשיטים הישנים שאנחנו רוכשים ישנם סיפורים מעניינים, הזויים ואפילו מרגשים. רצינו לשתף אתכם 🙂 כמה פעמים יצא לכם לראות ענק יהלומים בן כ-150 שנה שמקורו בחאלב. משובץ בענק זהב גדול מאוד במשקל עשרות גרמים ומרהיב ביופיו שמראהו כחדש...
עוד!