קניית תכשיטים

המדריך עוסק בהליך קניית תכשיטים מהציבור – דהיינו מצב בו אנשים מתחום הזהב והיהלומים קונים תכשיטים ישנים מהציבור.

אנשים רבים מגיעים לשלב בחייהם בו הם מחפשים שירות של קניית תכשיטים. פעמים רבות מדובר בירושה של זהב ותכשיטים ישנים, בשינוי טעם, בשינויים של סטטוס משפחתי וכדומה. על פי רוב, רוב האנשים אינם בקיאים מספיק בעולם הזהב והיהלומים ועשויים למכור את הרכוש שלהם במחיר נמוך מידי לשוויו.
זוהי הסיבה שאנו שמים דגש רב על הליך שקוף וברור בהליך קניית תכשיטים מהציבור. אלה הם עיקרי התהליך שלנו ולדעתנו עליכם להקפיד עליו בכל מקום.
הצעת המחיר היא לאחר בדיקה קפדנית של הזהב והיהלומים. בהתאם לכמות התכשיטים המוצעים לקנייה, היא עשויה לקחת בין 10 דקות ואפילו לכמה שעות.

סיבה נוספת לזמן בדיקה ארוך היא חוסר סדר בתכשיטים. למשל טהרי זהב שונים מחוברים יחד (14 קראט עם 18 קראט וכדומה), התכשיטים משובצים

קניית תכשיטים - עדיף לפרק את התכשיטים לגורמיםבאבנים לא יקרות שצריך לפרק כדי לשקול וכדומה. במידה ותכינו מראש את התכשיטים זה יכול לקצר משמעותית את הליך בדיקת וקניית התכשיטים.
בהמשך לסעיף הקודם – יש שתי אסכולות בהצעת מחיר עבור קנייה של תכשיטים ישנים. הראשונה היא לשקול הכל לפי קראט הזהב ולקחת חישוב פחת גדול של חלקי מתכת בשרשראות, אבני חן, מנגנונים של שעונים וכו…. זוהי דרך מהירה יותר אך היא תמיד עלולה להיות לרעת הלקוח כי הסוחר לוקח מרווח נשימה גדול יותר.

הדרך השנייה היא לפרק כמה שיותר מהחלקים שאינם זהב או יהלומים – למשל סוגרים של שרשראות שכמעט תמיד אינם מזהב, למשל אבני חן וכדומה. בצורה כזו הפחת שיילקח הוא פחת טבעי של זיקוק זהב ולא יהיה צורך במרווח נשימה גדול. קנו מאמינים שקניית תכשיטים הגונה יותר או במקרים בהם יש כמות גדולה היא הכרחית בדרך השנייה.

הבדיקה של התכשיטים לקנייה נעשית מול עיניכם וכל פעולה נעשית באישורכם ותוך נימוק – למשל פירוק יהלום בשביל לבדוק אותו לעומק וכדומה.
התהליך של קניית התכשיטים נערך במשרד שלנו בבורסה ליהלומים ואין לנו כל רצון להגיע לבתים של אנשים. אנו ממליצים להימנע מכך באופן כללי כי התחום הזה מושך כל מיני סוגים של אנשים..

הבורסה ליהלומים היא מתחם מאובטח באופן מוחלט ולפיכך היא מתאימה מאוד לעסקאות מסוג זה. הכניסה היא בהזדהות מלאה ובמידה ויש עסקה היא מלווה במסמכים חוקיים מסודרים. אם יש לכם מה להסתיר – אנחנו לא הכתובת שלכם וחבל על הזמן של כולנו.

מה אתם חייבים לעשות מול מי שעוסק בתהליך קניית תכשיטים:

  • לקבל כמה הצעות מחיר עבור קניית התכשיטים! לכל בית עסק יש מערך שיקולים שונה או תפיסת חיים שונה ותתפלאו לראות הבדלים גדולים.
  •  לא להתפתות להצעות טלפוניות – אין להן כל משמעות וככל שהן יותר גבוהות (ורחוקות משער הזהב…) כך הן יותר מפוקפקות. קבלו הצעות במקומות בלבד.
  • להיות מודעים לשער הזהב העדכני.
  • במידה ויש בתכשיטים יהלומים מרכזיים (כלומר לא “שברי יהלומים קטנים” אלה אבנים גדולות יותר שמשמשות כלב התכשיט), רצוי להכיר קצת את עולם המונחים של היהלומים כדי להראות בקיאות.
  • אם יש בידכם תעודות גמולוגיות מוכרות שהתקבלו בעת קניית התכשיטים, כדאי להביא אותן. רוב התעודות לא שוות משהו אבל לפעמים יש תעודות אמינות כמו GIA.
  • היו בקשר עין בעת הבדיקה.
  • דעו פחות או יותר מה משקל הזהב שבידכם.
  • אם יש לכם אפשרות – פרקו אבנים ומנגנונים חסרי ערך מהתכשיטים ומיינו אותם לפי קראט (לרוב יש חותמות זהב). היו זהירים עם שעוני גברים שעשויים להיות בעלי ערך ואבנים שנראות יקרות.
  • במקרה ויש בידכם תכשיט יהלום עם יהלום גדול – עדיף לכם לקבל עליו הצעה כשהוא מפורק מהתכשיט – רק כך יוכלו להעריך את שוויו האמיתי.

 

צרו עמנו קשר

אודותינו

משלמים מחירים גבוהים מאוד עבור זהב ויהלומים.

עבור פריטים רבים משלמים מעל לשער הזהב בצורה משמעותית.

חברי בורסת היהלומים.

מתמחים ברכישת יהלומים במחירים הוגנים.

פועלים מתוך שקיפות והוגנות.

ממליצים לכם ליצור קשר להצעת מחיר.

נורות אזהרה לזהב מזויף

נורות אזהרה לזהב מזוייף בקנייה או מכירה של זהב עליכם להיות מודעים לתרחישים שונים כמו זהב מזויף. זהב הינה מתכת יקרה וחבל לקנות מתכת זולה כזהב. אנו נתקלנו במקרים בהם אנשים רכשו טבעות מהסוג של שני דולר באיביי בתור טבעת זהב ויהלומים ב- 2000 ש”ח. כמובן שמדובר...
עוד!

חותמות זהב

חותמות זהב יש שלושה סוגים של חותמות זהב שעשויים להופיע על תכשיט זהב: חותמת טוהר הזהב המוטבעת על ידי היצרן חותמת מכון התקנים + חותמת סמל היצרן מידע על חותמות זהב של יצרן/צורף על פי החוקים בישראל ובמרבית מדינות העולם ועל פי הנורמות המקובלות בענף תכשיטי הזהב, כל...
עוד!

סיפורים של זהב

סיפורים של זהב פעמים רבות מאחורי התכשיטים הישנים שאנחנו רוכשים ישנם סיפורים מעניינים, הזויים ואפילו מרגשים. רצינו לשתף אתכם 🙂 כמה פעמים יצא לכם לראות ענק יהלומים בן כ-150 שנה שמקורו בחאלב. משובץ בענק זהב גדול מאוד במשקל עשרות גרמים ומרהיב ביופיו שמראהו כחדש...
עוד!