קניית כסף – איך ואיפה לקנות כסף?

קניית כסף

קניית כסף צוברת פופולריות רבה בשנים האחרונות בקרב משקיעים מנוסים וגופים בנקאיים, לצד אנשים פרטיים המבינים את כוחה של המתכת היקרה. מתעניינים בקניית כסף? רוצים להבין איך, איפה ולמה קונים כסף? וכיצד גם אתם יכולים לקנות מטבעות כסף ומטילי כסף? כל מה שרציתם לדעת על קניית כסף מחכה לכם כאן.

כבר אלפי שנים שבני האדם מבססים חלק ניכר מהמסחר והכלכלה העולמית על מתכת הכסף. קניית כסף נחשבת להשקעה סולידית ובטוחה לטווח ארוך, הנחשבת לבעלת סיכון נמוך לצד יתרונות משמעותיים למשקיעים, עם מחיר שעולה בהתמדה בעשורים האחרונים וגידור מפני אינפלציה ותקופות משבר.

מהי קניית כסף וכיצד היא מתבצעת?

קניית כסף מתבצעת בכל יום על ידי משקיעים פרטיים, סוחרים וגופים עסקיים ובנקאיים בכל העולם. בשל כך, ערך הכסף משתנה בכל רגע במהלך ימי המסחר העולמי (שני עד שישי), כאשר מחיר הכסף נקבע בזמן אמת בבורסות העולם על פי נתוני ביקוש והיצע. שער הכסף מוצג ביחידת משקל הנקראת אונקיה, כאשר אונקיית כסף אחת שווה ל-31.1 גרם כסף טהור. ניתן לקנות כסף במספר דרכים שונות, כאשר הדרך המומלצת ביותר היא קניית כסף פיזי – כלומר, אחזקה ישירה במתכת היקרה, ללא גורמים מתווכים כמו בורסה. זה יבטיח לכם נזילות ומימוש מהיר במידת הצורך.

​​קניית מטילי כסף ומטבעות כסף

הדרך הנפוצה והמומלצת לקנות כסף היא על ידי רכישת מטילי כסף או מטבעות כסף (אשר בשפה המקצועית נקראים מטבעות בוליון). משקיעים מתחילים יכולים לקנות כסף בסכומים נמוכים, החל מאונקיה בודדת, ולהתחיל לבצע קניית כסף בבטחה ובהדרגה. ניתן לקנות החל מ-1 אונקיית כסף ועד קילוגרמים רבים. קיימים היום פתרונות אחסנה וביטוח נגישים במטרה להקל על תהליך האחסון של הכסף לאחר קנייתו.

דרך נוספת להשקיע בכסף היא לקנות תעודות סל (ETF) הצמודות למחיר הכסף, או לחילופין מניות בחברות העוסקאות בקניה ומכירת של כסף, ואשר ערכן לרוב קשור באופן ישיר למחיר הכסף העולמי. אפשרויות אלו מכונות ״להחזיק כסף על הנייר״, כיוון שאין למשקיע אפשרות להפוך את הנייר שרכש לכסף אמיתי בשעת משבר. אפשרות זו בפועל מרחיקה את המשקיע מבעלות ישירה על המתכת היקרה, ופוגעת ביתרונות הברורים של הכסף: נזילות והגנה בתקופות של חוסר יציבות.

מדוע כדאי לקנות כסף ולהשקיע בו?

גידור והגנה בתקופות משבר, חוסר יציבות כלכלי ואינפלציה
הכסף, יחד עם אחיו הגדול, הזהב, נחשב ל״נכס מקלט״ השומר על ערכו ולרוב אף עולה בעיתות בתקופות של חוסר וודאות, משברים כלכליים ומלחמות. בתקופות כאלה המשקיעים לרוב יוצאים מהבורסות, אשר יורדות בחדות, ופונים אל המתכות היקרות בתור השקעת מגן. לכן לרוב בתקופות של ירידות חדות בשווקים, הכסף והזהב דווקא נמצאים במגמה הפוכה.

נזילות, ניידות ויכולת מימוש בכל העולם
רוב ההשקעות תלויות במערכות כלכליות אזוריות, כמו מדינות ספציפיות, ולכן מושפעות מאוד מאירועים נקודתיים. במקביל, קשה מאוד להעביר השקעות ממקום למקום. מניה, לדוגמא, נסחרת בבורסה ספציפית, ונדל״ן, איך ננסח בעדינות… קשה לנייד. הכסף והזהב ייחודיים בכך שהם מקובלים ומוכרים בעולם כולו, והם ניתנים למימוש במחיר אחיד. בנוסף, ניתן לנייד את מתכת הכסף ממקום למקום, או ממדינה למדינה, בקלות ובמהירות. לא בכדי דבק בכסף ובזהב הכינוי ״מטבע גלובאלי״. הם נזילים, ניידות וניתנים להפיכה לכסף מזומן בכל העולם. יתרונות אלו הפכו את המתכות היקרות לנכס שאין לו תחליף בכלכלה כיום.

קניית כסף – השקעה בעתיד

עוד משחר ההיסטוריה העניקו בני האדם לכסף ולזהב מעמד ייחודי. המתכות היקרות עמידות ונדירות, ניתן לזהות ולאמת את האותנטיות שלהן בקלות והן גמישות וניידות. אך יותר מכל, הן יציבות. כסף וזהב, בשונה משטרות או מטבעות מחזור, לא ניתנים להדפסה או ייצור המוני. הכמות שלהן מוגבלת. כאשר בנקים מרכזיים מדפיסים כסף ללא הפסקה, כמות הכסף והזהב נותנת ללא שינוי. התוצאה היא שבזמן שערך המטבעות העולמיים כמו דולר ויורו נשחק, המתכות היקרות שומרות על ערכן ואף מתחזקות. זה הופך אותן לאפיק השקעה חשוב מאוד עבור כל משקיע.

איפה לקנות כסף? איפה קונים כסף היום?

לפני שאתם קונים כסף, חשוב לקחת כמה פרמטרים בחשבון, כאשר המרכזי שבהם – החברה ממנה אתם קונים. האם מדובר בחברה ותיקה ומוכרת עם מוניטין בתחום? האם הידע, המחירים והשיקולים מונגשים לפניכם במלואם? בנוסף, חשוב לבדוק את שער הכסף העולמי ולוודא שמחיר הפריטים מתעדכן לפיו בזמן אמת.

עם עשרות שנות ניסיון ומאות קונים ומוכרים מרוצים, אצלנו ב״מומחי הזהב״ תוכלו לקנות כסף וזהב בביטחון, עם הסבר מקצועי וליווי אישי. אנחנו מוכרים מטבעות כסף ומטילי כסף להשקעה, החל מאונקיה בודדת ועד קילוגרמים רבים, במחירים הצמודים לשער הכסף ומתעדכנים בזמן אמת. אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!