מחיר הכסף – מחיר אונקיית כסף – שער הכסף העולמי בזמן אמת

מחיר הכסף

מחיר הכסף המופיע לפניכם מציג בזמן אמת את שער הכסף העולמי. גרף הכסף מתעדכן בשעות המסחר ומציג את מחירי הכסף ההיסטוריים ב-20 השנים האחרונות בפרקי זמן לבחירתכם.

מטבעות כסף וכלים עשויים מכסף נחשבים לנפוצים ופופולריים בקרב בני האדם כבר אלפי שנים, והם קיימים כמעט בכל בית בעולם ובישראל. כסף נחשב השקעה אטרקטיבית בעיקר משום שהוא זול ביחס לזהב, טמון בו פוטנציאל להציע תשואות גדולות והוא נוטה לשמור על ערכו גם בתקופות של אי יציבות וחוסר וודאות כלכלית. מחיר הכסף משתנה בכל רגע ונקבע לפי אונקיה, כאשר אונקיית כסף אחת עשויה 31.1 גרם כסף טהור.

מהו שער הכסף? כמה שווה אונקיית כסף? כיצד נקבע מחיר הכסף ומה משפיע עליו? כל מה שרציתם לדעת על מתכת הכסף מחכה לכם כאן.

איך נקבע מחיר אונקיית כסף?

מחיר הכסף מוצג ביחידת מידה הנקראת אונקיה, כאשר אונקיה אחת ישנם 31.1 גרם כסף. אז כיצד מעריכים את שוויין של אונקיות כסף? שער הכסף הוא נתון המשתנה בכל רגע בשעות המסחר, בדיוק כפי ששער של סחורות אחרות, כמו נפט, ברזל או עץ, נקבעים בבורסות העולם, בהתאם להיצע וביקוש. המחיר היומי של הכסף, הנקרא בשמו המקצועי ״מחיר הספוט״, הוא אחיד בכל העולם ונקוב לרוב בדולר. מחיר זה אמנם אחיד אך הוא עשוי להשתנות מעט בין זירות ואתרי מסחר שונים. מחיר הכסף מושפע מעט יחסית מתנודות הבורסות בעולם, ולכן שומר על יציבות יחסית לסחורות אחרות ונכסים דומים.

מי קובע את מחיר הכסף?

כיום מחיר אונקיית כסף נקבע באופן אוטומטי על ידי מערכת ממוחשבת בזמן אמת, ומשתנה בשעות המסחר בכל רגע נתון בהתאם לפקודות קנייה ומכירה במהלך המסחר. אולם, עד שנת 2015 ההחלטה על מחיר הכסף התבצעה על ידי 5 נציגים מהבורסה למסחר בזהב בלונדון, אשר ייצגו קונים ומוכרים ודנו מדי יום על מנת לקבוע את שער הכסף.

עד 2015, ההחלטה על מחיר אונקיית זהב התבצעה על ידי 5 נציגים משתנים מהבורסה למסחר בזהב הממוקמת בלונדון. נציגים אלו ייצגו מוכרים וקונים, ודנו מדי יום על מנת לקבוע את שער הכסף הנוכחי פעם ביום. גם כיום שיטה זו רווחת, בעיקר על מנת לקבוע שעה מוסכמת לביצוע עסקאות גדולות. חשוב לדעת שמחיר הכסף הוא אחיד בכל העולם, ונקבע בו זמנית בבורסות השונות.

מה מחיר אונקיית כסף ב-2024?

מחיר אונקיית כסף איננו קבוע ומשתנה בכל רגע בהתאם למסחר בעולם. ניתן לראות את גרף הכסף המתעדכן בזמן אמת, וכן את מחיר אונקיית כסף טהור, בחלקו העליון של דף זה.

ניתן לחשב מחיר גרם כסף אחד על ידי חלוקת המחיר של אונקיית כסף ב-31.1 (המשקל של אונקיה כסף). לאחר חלוקת המחיר נקבל את המשקל של גרם כסף טהור. חשוב לזכור כי מחיר אונקיית כסף מחושב על פי כסף טהור 999 בלבד.

מה משפיע על שער הכסף ומדוע כדאי להשקיע בכסף?

כסף הוא היסוד עם המוליכות החשמלית ומוליכות החום הגבוהות ביותר מכל היסודות הידועים לאדם. לכן, נעשה בו שימוש נרחב בקרב אינספור תעשיות ברחבי העולם, כאשר המרכזיות שבהן הן תעשיית התכשיטים, האלקטרוניקה וההיי טק. הביקוש לכסף גבוה מאוד ולאורך השנים הולך ועולה בהתמדה.

בנוסף, הכסף משמש משקיעים פרטיים, גופים מוסדיים ובנקים בעולם כאמצעי להגנה וגידור של תיק ההשקעות, בדומה לזהב. לכן, בכל הנוגע בהשקעה במתכת המבריקה והאהובה, הסיבות לעשות זאת רבות. הכסף נחשב לסחורה זולה יחסית לזהב, מה שהופך אותו לנגיש יותר עבור משקיעים. בנוסף, המחיר הנמוך הופך אותו לתנודתי יותר, וכאשר לומדים את השוק, עוקבים אחרי מחיר הכסף ומה משפיע עליו – נוצרות הזדמנויות השקעה אטרקטיביות במיוחד. תקופות של משבר כלכלי מובילות כמעט תמיד לזינוק משמעותי במחיר הכסף, כדוגמת משבר הקורונה שפרץ לחיינו בשנת 2020, וזאת בניגוד למגמה השלילית שאיפיינה את השווקים באותה תקופה. עובדה זו הופכת את הכסף לגידור והגנה מפני טלטלות בשווקים, ואת ההשקעה בכסף להשקעה סולידית ובטוחה יחסית, בייחוד לטווח הארוך.

כמה שווה פריט הכסף שברשותי?

כדי לחשב כמה שווי פריט כסף שברשותכם, ניתן דוגמה. במטרה להבין את החישוב של ערך הזהב שלכם ביחס למחיר אונקיית זהב, ניתן דוגמה. לצורך העניין, ברשותכם מטבע כסף 925 (כסף סטרלינג) במשקל 20 גרם, ואתם מעוניינים לחשב את שוויו בהתאם למחיר אונקיית כסף. אם לדוגמא מחיר אונקיית כסף שווה ערך ל-20$, נחלק את המחיר ב-31.1 = 0.643$ – זהו המחיר לגרם כסף. אחר כך נכפיל את התוצאה שקיבלנו ב-20 גרם ונקבל 12.86$. משום שבכסף 925 יש 92.5% כסף, נכפיל את המחיר שקיבלנו ב-92.5% ונקבל 11.89$. זהו מחיר המטבע שלנו בדולרים. כדי לקבל את המחיר בשקלים, נכפיל בשער השקל-דולר. אם לדוגמא דולר אחד שווה 3.5 שקלים, המחיר הסופי של המטבע הוא כ-41.6$.

מכירת כסף – כיצד אוכל למכור כסף שברשותי?

עם עשרות שנות ניסיון ומאות קונים ומוכרים מרוצים, למכור כסף שברשותכם בשקיפות מלאה לכל אורך התהליך, עם הסבר מקצועי וליווי אישי. אתם מוזמנים לפנות אלינו בטופס המצורף – נשמח לעמוד לשירותכם.

קניית כסף – איך ואיפה ניתן לקנות כסף?

קניית כסף הפכה רווחת יותר ויותר בשנים האחרונות בקרב משקיעים וותיקים ומנוסים וגם בקרב אנשים פרטיים המבינים את כוחה של המתכת היקרה, ורוצים להיות בטוחים שברגע האמת הם מחזיקים בידיהם את הדבר האמיתי. אנחנו מוכרים מטבעות כסף ומטילי כסף להשקעה, החל מאונקיית כסף אחת ועד קילוגרמים רבים. אתם מוזמנים להשאיר פרטים בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!