מטבעות זהב – קנייה ומכירה: המדריך המלא

מעוניינים לקנות מטבעות זהב אבל לא בטוחים אם כדאי לעשות זאת? המדריך הקצר שלפניכם ימסור לכם את המידע הדרוש לכל השאלות שעולות בנושא מטבעות זהב.

לאורך כל ההיסטוריה אנשים היו עושים הכל כדי שיהיה להם יותר זהב וכנראה שלא סתם כך אנשים נמשכו למתכת הזאת, שממש לא מיהרה לאבד את ערכה גם במשברים הפיננסיים הקשים ביותר בעולם, ומשמשת אותנו כמעט בכל תחומי החיים השונים. אז מהם בעצם מטבעות זהב והאם בימינו יש לנו שימוש בהם? על כל השאלות הללו אתם תוכלו לגלות את התשובות במאמר הנוכחי.

מטבעות זהב – היסטוריה

מטבעות זהב שימשו כצורת מטבע במשך אלפי שנים, ויש להם היסטוריה מרתקת שמיוחסת בראשיתה לעם המצרי הקדום ובהמשך השנים הגיעו מטבעות הזהב אל ארצות אירופה והמזרח הרחוק. מטבעות זהב מוערכים מאוד בגלל נדירותם ויופיים, ולעתים קרובות הם מבוקשים על ידי אספנים ומשקיעים כאחד. ערכו של מטבע זהב נקבע על ידי מספר גורמים, כולל משקלו, טוהר ונדירותו. מטבעות זהב רבים זוכים גם לחשיבותם ההיסטורית והתרבותית, ויכולים להביא סכומים משמעותיים במכירה פומבית.

למה כדאי להשקיע במטבעות זהב?

למרות שבעידן האשראי כבר לא משתמשים במטבעות זהב לצורך תשלום וניתן פשוט להעביר את האשראי ולבצע עסקה, אבל מטבעות זהב זו אחת הדרכים לשמור דרכן את הזהב. ולהמיר את הכספים שלנו למתכת פיזית ובעלת ערך שהוכחה כבר כשומרת על ערכה (גם בתקופות כלכליות קשות).

בתקופות של אי ודאות כלכלית או פוליטית, הזהב נתפס לרוב כנכס מקלט בטוח שאליו יכולים המשקיעים לפנות. הסיבה לכך היא, שלזהב היסטוריה ארוכה של שמירה על ערכו, גם בעתות משבר, והוא יכול להיות דרך להגן מפני החיסרון הפוטנציאלי של נכסים אחרים. אפשר לראות בזהב גם הזדמנות השקעה בפני עצמה. בעוד שמחיר הזהב יכול להיות תנודתי בטווח הקצר, משקיעים רבים מאמינים כי בטווח הארוך, לזהב יש פוטנציאל לעלות בערכו כתוצאה מגורמים כמו דינמיקה של היצע וביקוש.

למה לקנות דווקא מטבעות זהב ולא מניות זהב?

כיום, אם אתם מעוניינים להשקיע בזהב אתם יכולים לעשות את זה באופן פיזי – על ידי קניית זהב טהור או זהב בעל ערך טוהר משתנה וניתן גם להשקיע במניית הזהב, רק חשוב לציין שבעת משבר, מי שיש לו זהב פיזי יוכל למכור אותו הרבה יותר מהר מאשר מי שאין לו זהב בידיים וסביר להניח שייקח לו הרבה יותר זמן למכור את הזהב. 

ולמרות הכל, מי שיש לו זהב פיזי צריך לשקול כיצד והיכן הוא מאחסן את הזהב, כי מתכת פיזית תמיד ניתן לגנוב, ולכן, חשוב מאוד שתבחרו במקום מסתור איכותי.

קניית מטבעות זהב דרך מומחי הזהב  – ליווי אישי ומקצועי

קניית מטבעות זהב נחשבת לאחת ההשקעות המשתלמות שאתם תוכלו לעשות במהלך חייכם ולכן, חשוב לדעת מאיזה גורם לבצע את הרכישה. עם שנות ניסיון רבות בתחום, אנחנו במומחי הזהב ערוכים לקנות או למכור לכם מטבעות זהב בליווי אישי ומקצועי שאתם תקבלו מאיתנו. 

השאירו את הפרטים שלכם באתר שלנו, ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר בהקדם בכדי לקדם מולכם את עסקת הקניה.

 

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!