קניית זהב – איך ואיפה לקנות זהב?

קניית זהב

קניית זהב צוברת פופולריות בשנים האחרונות בקרב משקיעים מנוסים וגם אנשים פרטיים המבינים את כוחו של ״המטבע החזק ביותר״, ורוצים להיות בטוחים שברגע האמת הם מחזיקים בידיהם את הדבר האמיתי. איך קונים זהב? כיצד גם אתם יכולים להחזיק במתכת הנוצצת? קניית זהב בביטחון – כל הפרטים כאן.

״זהב הוא הכסף האמיתי, כל השאר – אשראי״ – ג׳יי. פי מורגן, אייל הבנקאות האמריקאי, טבע את המשפט הידוע בתחילת המאה הקודמת. ואכן, במשך אלפי שנים בני האדם ביססו את הכלכלה על מסחר בזהב. קניית זהב נחשבת כיום לאחת ההשקעות הסולידיות והבטוחות לטווח הארוך, זאת כיוון שמחירו בעשורים האחרונים עולה בהתמדה.

מהי קניית זהב וכיצד היא מתבצעת?

קניית זהב מתבצעת בכל יום על ידי סוחרים ומשקיעים פרטיים בכל העולם. בשל כך, ערך הזהב משתנה בכל רגע נתון במהלך ימי המסחר בבורסות בעולם (שני עד שישי). שער הזהב מוצג ביחידת משקל הנקראת אונקיה, כאשר אונקיית זהב אחת שוות ערך ל-31.1 גרם זהב טהור. על מנת לגלות מהו מחיר גרם זהב אחד, נוכל לחלק את המחיר המוצג באונקיה ב-31.1. ניתן לקנות זהב במספר דרכים, כאשר הדרך המומלצת ביותר היא קניית זהב פיזי – כלומר, אחזקה ישירה במתכת היקרה (ללא גורמים מתווכים כמו בורסה).

קניית מטילי זהב ומטבעות

הדרך הפופולרית והמומלצת ביותר להשקיע בזהב היא על ידי רכישת מטילי זהב או מטבעות זהב (אשר בשפה המקצועית נקראים מטבעות בוליון). משקיעים מתחילים יכולים להשקיע בסכומים נמוכים, החל מגרמים בודדים, ולהתחיל לבצע קניית זהב בבטחה ובהדרגה. ניתן לקנות החל מ-1 גרם זהב ועד קילוגרמים. קיימים היום פתרונות אחסנה וביטוח נגישים במטרה להקל על תהליך האחסון של הזהב לאחר קנייתו.

קניית מניות של זהב בחברות או תעודות סל (ETF)

ניתן להשקיע בזהב דרך קניה של מניות בחברות העוסקות בקניה ומכירה של זהב, אשר ערכן קשור באופן ישיר למחיר הזהב העולמי. לחילופין, ניתן לקנות תעודות סל (ETF) הצמודות למחיר הזהב. שתי האפשרויות האלו מכונות ״להחזיק זהב על הנייר״, כיוון שאין למשקיע אפשרות להפוך את הנייר לזהב אמיתי בשעת משבר. אפשרות זו בעצם מרחיקה את המשקיע מבעלות ישירה על הזהב, ופוגעת ביתרונות הברורים של הזהב: נזילות מיידית, ניידות והגנה בתקופות של חוסר יציבות.

מדוע כדאי לקנות זהב ולהשקיע בו?

הגנה בתקופות של משבר כלכלי ואינפלציה
הזהב נחשב כ״נכס מקלט״, השומר על ערכו גם בעיתות משבר ובתקופות של חוסר וודאות כלכלי. בתקופות שכאלה, משקיעים מנוסים פונים אל המתכות היקרות בתור השקעת מגן, ולכן לרוב בתקופות של ירידות חדות בשווקים, הזהב והכסף דווקא עולים.

נזילות, ניידות ויכולת מימוש בכל העולם
מרבית ההשקעות תלויות במערכת כלכלית של מדינה אחת, ולכן הן מושפעות בקלות מאירועים נקודתיים, ובמקביל קשה עד בלתי אפשרי להעביר אותן ממקום למקום. הזהב ייחודי בכך שהוא מקובל ומוכר העולם וניתן למימוש בקלות ובמחיר אחיד. בנוסף, הזהב הוא סחורה ניידת שניתן לקחת איתנו ולשנע בקלות ממקום למקום או ממדינה למדינה. לא בכדי דבר בו הכינוי ״מטבע גלובאלי״ – הנזילות, הניידות והיכולת להפוך אותו לכסף מזומן בכל העולם, הפכו אותו לנכס ייחודי שאין לו תחליף בכלכלה המודרנית.

השקעה בזהב – סולידית, בטוחה ויציבה

במשך אלפי שנים בני האדם העניקו לזהב ולכסף מעמד מיוחד. אפשר לתלות את זה בכמה סיבות, וביניהן נדירות, עמידות גבוהה, יכולת זיהוי פשוטה, גמישות וניידות. אך יותר מכל, במאות השנים האחרונות העריכו בני האדם את הזהב מסיבה מרכזית אחת: יציבות. זהב לא ניתן להדפסה או ייצור המוני כמו שטרות או מטבעות מחזור, ובשל כך ערכו נשמר ועולה ככל שהזמן עובר. בזמן שבעולם בנקים מרכזיים מדפיסים טריליוני דולרים ללא הפסקה, כמות הזהב נשארת מוגבלת. המסקנה המתבקשת היא שזהב הפך לאפיק השקעה חשוב, אולי אפילו הכרחי, עבור כל משקיע, קטן או גדול.

איפה לקנות זהב? איפה קונים זהב היום?

עם עשרות שנות ניסיון ומאות קונים ומוכרים מרוצים, אצלנו ב״מומחי הזהב״ תוכלו לקנות זהב וכסף בביטחון עם הסבר מקצועי וליווי אישי. אנחנו מוכרים מטבעות זהב ומטילי זהב להשקעה, החל מ-1 גרם (מאות שקלים בודדים) ועד קילו זהב או יותר. אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם.

הבהרה: אין לראות במידע הכלול באתר זה משום ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי מכל מין וסוג שהוא. המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק פיננסי ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!